Bolgesel zayıflama uygulamalarında, selulitleri gidermede, hamilelikte oluşan catlakların onarımında, gıdının toparlanmasında ve yuz gencleştirme işlemlerinde daha cok mezoterapinin tercih edildiğini soyleyen Dermatoloji Uzmanı Doc. Dr. Ahu Birol Kocaalp, "Bu yontemde amac sorunlu bolgeye kucuk dozlarda ilac enjekte ederek yağ hucrelerini azaltmaktır. Cilt altına enjekte edilen ilac sayesinde, dolaşımda duzelme ve lenfatik sistemde canlanma artıyor, hucre ici yağ metabolizması hızlanıyor. Boylece cilt altı yağ dokusunda yağ hucre sayısı azalarak serbest kalmış yağ asitleri dolaşımla vucuttan atılıyor” dedi.

Doc. Dr. Ahu Birol Kocaalp: "Derinin alt tabakasındaki yağ dokusunun, bağ dokuları arasında sıkışmasıyla ortaya yağların, ozellikle kalca ve ust bacak bolgesinde duzensiz ve bicimsiz toplanmasına neden olan ve ortaya gormek istemediğiniz kotu goruntuler cıkan tıp dilinde hidrolipodistrofi denilen selulit, genc-yaşlı tum kadınların korkulu ruyasıdır. Selulite zemin hazırlayan genetik yatkınlık, hormonların etkisi, dolaşım bozukluğu, beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam gibi pek cok faktor var. Selulitlerinden kurtulmak ve puruzsuz bir vucuda sahip olmak isteyenler icin Revitacare CelluCare'in iceriğinde yer alan kafein ve mikro besinler yardımı ile enzimlerin aktivasyonunu maksimize ederek selulitsiz bir gorunum sağlamaya yardımcı oluyor. İceriğindeki lipolitik etken maddelerle yağları enerjiye ceviriyor. Mikro dolaşımı ve lenf drenajını destekliyor, kutanoz dokunun dış gorunumunu iyileştirmeye ve depolanan yağları azaltmaya yardımcı oluyor. Ozel formuluyle portakal kabuğu gorunumunden sorumlu tutulan kumeler halindeki adipositleri (yağ hucresi) hapsederek, Hyaluronik Asit iceriğiyle hucre zarlarını hidrolize ediyor. Revitacare CelluCare, iceriğindeki hyaluronik asidin nemlendirici ozelliğiyle cilde daha yumuşak ve puruzsuz bir gorunum kazandırıyor. Yoğun kadifemsi hissi yaratarak 'Portakal kabuğu' gorunumunun yok olmasına yardımcı oluyor” diye belirtti.

Siluetin dış hatlarının yeniden belirlenmesini sağlanmasının da onemli olduğunu vurgulayan Doc. Dr. Ahu Birol Kocaalp, "İceriğinde yer alan hyaluronik asit, DMAE, mikrobesinler ve vitamin B5 ile catlak izlerinin gorunumlerinin duzelmesine yardımcı oluyor. Cilt dokularına ton kazandıran, cildin elastikiyetini artıran, cilde genc ve taze bir gorunum sağlayan Revitacare StretchCare; nemlendirme ve yeniden yapılandırma ozelliğiyle hyaluronik asit, cildi destekleyen sıkılaştırıcı etkiye sahip DMAE, cildin doğal savunma mekanizmalarının serbest radikallere karşı guclenmesine katkı sağlayarak, cilde daha genc ve berrak bir gorunum kazandıran mikrobesinler ve vitamin B5 iceriği ile mukemmel gorunum sağlıyor” dedi.

Gıdı, bacaklar, karın ve mide bolgesi, yanlar, sırt, kollar, alt bacak olacak şekilde bolgesel yağlanma olan yerlere uygulandığını belirten Doc. Dr. Ahu Birol Kocaalp "Hekim tarafından yapılan uygulamalar hastanın durumuna gore farklı seans sıklıklarında gercekleştiriliyor. Revitacare CelluCare, iki hafta sureyle haftada iki seans ve daha sonra bir ay sureyle haftada bir seans uygulama ile gozle gorulur bir etki sağlıyor. Vucudun toparlanmasına ve ince bir gorunume kavuşmasına yardımcı oluyor. Yuz ve vucutta yer alan tum catlak izleri ve elastikiyet kaybı icin uygulanan Revitacare StretchCare ise duruma gore sekiz ya da 10 gun aralıklarla dort-altı seans olmak uzere uygulanıyor ve gozle gorulur bir etki sağlıyor. Uygulama sonrasında hasta normal gunluk hayatına devam edebilir. Sadece mezoterapi tedavisi suresince guneş banyosu ve solaryumdan kacınılmalıdır. Bakım ve onarım kuru sonunda ciltteki hassasiyet gectikten sonra hastanın guneşlenmesinde bir sakınca yoktur” dedi.