Boyun ve dekolte bolgesi yaşlanması; guneş benleri, et benleri gelişmesi, boyun hattının bozulup duzensizleşmesi, boyun ve dekolte derisinde renk duzensizliği, bu bolgedeki cizgilerin derinleşmesi ve sayısının artması olarak kendini gostermeye başlar. Boyun ve dekolte bolgesi ameliyata gerek kalmadan, kısa surede sonuc veren medikal estetik uygulamalarla puruzsuz, canlı, dinamik bir gorunum kazanıldığını soyleyen Dermatolog Dr. Melda Bolat Bilsel, "Boyun ve dekolte gencleştirmesinde gunumuzde sık tercih edilen estetik uygulamaların başında mezoterapi ve ışık dolgusu yontemleri geliyor. Mezoterapi, boyun ve dekolte bolgesinde guneş ışığından kaynaklanan hasarlanma ve incelme belirtilerini ortadan kaldırıyor.
Cildin eski kalitesini kolajen liflerin yeniden uretimini sağlayarak geri getiriyor. Boyun ve dekolte bolgesinde ozen gosterilmeme sonucu oluşan kuruma ve yıpranma belirtilerini iyileştiriyor. Cenenin hemen altındaki yağ fazlalığı olan gıdı oluşumunu buyuk oranda giderebiliyor. Yağ dokusunu parcalayan ve cildi sıkılaştırabilen ozel mezoterapi kokteyllerinin cilde uygulanması ile gıdı ortadan kaldırılıyor. Boyun ve dekolte bolgesindeki cilt yeniden yapılandırılarak, renk duzensizliği gideriliyor, boyun ve dekolte bolgesi ışıldayıp parlıyor. Bu zengin kokteyl icerikleri ile aşağı sarkan ve gevşeyen boyun ve dekoltede genc gorunumlu cilt hatlarına tekrar kavuşulur.” dedi.

Erken uygulama ile yaşlanmayı geciktirebilirsiniz

Butun anti-aging uygulamaları gibi mezoterapinin de ciltte yaşlanma etkileri henuz tam olarak oturmadan once yani henuz başlangıc aşamasında iken yapılırsa oldukca etkili gencleştirme başarısı sağlandığını belirten Dr. Bilsel,: "18 yaşından sonra ozellikle yoğun sigara kullanımı, aşırı guneş banyosu, boyunda yağlanma, nemsiz cilt gibi problemler yaşayan kişilerde mezoterapi onemli bir cilt bakım aracı olmalıdır” dedi.
Boyun ve dekolte bolgesindeki derinin goz kapağı derisi gibi ince yapıda olduğu icin yaşı ele veren ilk bolge olduğunu belirten ve bu bolgede cildinde gencleşme etkisi sağlanarak kişi daha genc gorunme kavuşturulabileceğini soyleyen Dr. Bilsel,: "Vucudun en ince kası; kuşak gibi boydan boya gıdı bolgesini kaplar. Bu kas yapısı, yuzun birtakım mimiklerinin desteklenmesinde gorevlidir. Gıdı bolgesi, yuzun kilo alıp vermesinden en cok etkilenen yeridir. Kadınlarda yaş, erkeklerde ise kilo problemi gıdı sarkmasına yol acıyor. Gıdı bolgesinde fazla yağ dokusu olduğu durumlarda mezoterapi en etkili yontemlerden biridir. Son yıllarda uygulanan mezoterapi etkili sonuclar vermektedir.” dedi.

Kuru cilde hyaluronik asit desteği

Yıllar gectikce cilt eskisine oranla daha kurudur. Yaşlanma, hyaluronik asit miktarının zamanla azalması ile başlayan bir surectir. Belirtileri ciltte kuruluk ve kırışıklıklar şeklinde ortaya cıkar. Dekolte bolgesinin derisi ince olduğundan bu bolumde ince kırışıklıklar kendini gosterir. Hyaluronik asit vucutta uretilen ve derimiz icin olmazsa olmaz bir maddedir ve bircok besinden de alınabilir. Ancak tıbbi araştırmalar, gıdalarla alınmasının yeterli olmadığını gostermektedir. Bu durumun duzeltilebilmesi icin cilde dışarıdan yeterli miktarda hyaluronik asit verilmelidir. Teosyal Işık Dolgusu esas olarak iceriği hyaluronik asit olan cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek icin uretilmiş mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren patentli yepyeni bir konsepttir. Patentli hyaluronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksinden (8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin) Amino asitler, vitamin ve mineraller hucre korunması icin yeniden yapılanma ve hucre yenilenmesini sağlar. Sonuc olarak ışık dolgusu cildin nem ve elastikiyetini artırır, cilt canlanarak parlaklaşır ve şeklini geri kazanır. Ellere, boyuna ve dekolteye yapılan ışık dolgusuyla yılların izlerini saklamak mumkun. Amacımız azalmış olan cilt nemini ve elastikiyetini yerine koymak, incelmiş ve yıpranmış cildin kalitesini artırmak” diye vurguladı. Mezoterapi uygulamasından sonra hastadan hastaya değişmekle birlikte Işık Dolgusu ortalama 6-8 ayda bir tekrarlanması gerektiğinin onemli olduğunu soyleyen Dermatolog Dr. Melda Bolat Bilsel: "Işık dolgusu icin 3 hafta aralıklarla 3 seans onerilir. Birinci seanstan itibaren gozle gorulur sonuclar ortaya cıkar.