Galatasaray son dakika haberi: Ziraat Turkiye Kupası Son 16 Turu rovanş macında Galatasaray, Turk Telekom Stadı'nda Caykur Rizespor’u konuk ederken, Başkan Mustafa Cengiz, Caykur Rizespor cephesini protesto etti.
Gectiğimiz sezonun 32. haftasında Caykur Rizespor'a konuk olan Galatasaray, şampiyoluk yolunda kritik 3 puanı hanesine yazdırırken, protokol tribununde yaşanan olaylar maca damga vurmuştu. Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın yanına kadar giren bir grup Rizesporlu taraftar, 'Otur yerine' diye bağırıp, ve Albayrak'a kufurler yağdırmıştı.
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz de Rize'de yaşanan olaylar sebebiyle Caykur Rizespor cephesi ile bir araya gelmedi. Cengiz, mucadeleyi protokol tribunu yerine kendi locasından takip etti.
Ne olmuştu?
Galatasaray'ın attığı 3. gol sonrasında sarı kırmızılı kulubun ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak'ın yanına kadar giren bir grup Rizesporlu taraftar, 'Otur yerine' diye bağırmış ve Albayrak'a kufurler yağdırmıştı. Rizesporlu taraftarlara kufur sonrasında tepki gosteren Abdurrahim Albayrak'ın oğlu Yasin Albayrak'a bir taraftar tarafından yumruk atılmıştı. Bu yumruk sonrasında protokol tribunu karışmıştı. Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak buna isyan ederek sarı kırmızılı yoneticilerle birlikte tepki gostermiş ve arbede yaşanmıştı.