A Milli Futbol Takımı’nın 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde atılan gollerde Pınar Barışı Harekatı’nda destan yazan Mehmetciğe destek vermek icin asker selamı vermesi Kocaeli’de trafolara resim oldu. Kocaeli’nin Darıca ilcesinde trafoların kotu gorunumunu duzeltmek icin harekete gecen Darıca Belediyesi, ilcedeki 40’a yakın trafoyu farklı gorsellerle susledi. Trafolardan bir tanesine A Milli Futbol Takımı’nın asker selamı verdiği anlar resmedilirken, gorsel vatandaşlar tarafından da ilgiyle karşılandı. Bazı vatandaşlar A Milli Futbol Takımı’nın resmi onunde Mehmetcik selamı vererek fotoğraf cektirdi.
“Milli takımımızın dunyaya vermiş olduğu bir mesajdı”
Dunya gundemine oturan asker selamını resmederek kentin de renklendirilmesine katkı sağladıklarını belirten Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Yaklaşık 40’a yakın trafomuz var. Gorsel anlamda vatandaşımızın hoşuna gitmeyecek gorseller vardı. Bunları suslemek, milli ve manevi değerlerinin on plana cıkacağı calışma yapmak istedik. Gormuş olduğunuz calışma milli takımımızın Suriye’deki operasyonlar sonrasında dunyaya vermiş olduğu bir mesajdı. Bu mesajı gorsel anlamda şehrimizdeki insanlarla paylaşalım istedik. Farklı yerlerde farklı gorseller de var. Bir parkta Suriyeli bir cocuğun cizdiği portreyi trafoya yansıttık. Bunun gibi farklı calışmalarımız da var. İnsanlarımızdan memnuniyet alıyoruz, gorsel anlamda da şehrimize bir guzellik katmış oluyoruz” dedi.
Trafonun yeni halinin oldukca guzel olduğunu ifade eden Mehmet Yıldız adlı vatandaş ise, “Onceki hali cok iyi değildi. Milli Takım’ın anlamlı gorseliyle birlikte cok guzel oldu” diye konuştu.
İHA