Kapatıcı urunler oldukca doğal gorunurler. Bircok erkek bu urunleri başarıyla kullanmaktadır. Ger­cekten de, bu urunleri surekli kullanan bircok erkek gorur, ama fark etmezsiniz bile. Televizyonda ve filmlerde gorduğunuz erkeklerden bahsetmiyo­rum; meslektaşlarınızdan, arkadaşlarınızdan, kom­şularınızdan bahsediyorum.
Bu urunlerin ne kadar işe yaradığı, hangilerini kullandığınıza, sac kaybınızın seviyesine ve urun­leri nasıl uyguladığınıza bağlıdır. Kullanımları ko­lay ve fiyatları ucuzdur. Size, elbiselerinize ya da bir başka kişiye bulaşmazlar.
Piyasadaki en iyi guncel urunlere bir bakalım:
Toppik
Sac kaybınız az ya da orta derecedeyse, Toppik doğal gorunuşunu bozmadan sacınızı dolgunlaş-tırır. Toppik, insan sacını meydana getiren protein olan keratinden yapılmış liflerden oluşur. Bu liflerin binlercesi şık bir şekilde paketlenmiş bir kava­nozun icinde bulunur ve uygulama icin, direk kavanozdan kafa derinizin incelmiş bolgelerine yavaşca dokulur. Doğal statik elektriğin etkisiyle bu lifler, sac telleriniz ne kadar ince olursa olsun mevcut sacınıza ilişirler.
Toppik yuzde 99 organik keratin ve yuzde 1 renklendirici, koruyucu ve urunun akıcı kalmasını sağlayan maddelerden oluşur. Kafa derinize lokal olarak uyguladığınız doğal ya da tıbbi tedavilerle ve dikenli palmiye ya da Propecia gibi doğal ya da tıbbi vucut ici tedavilerle birlikte uygulanmasında bir sorun yoktur.
Ayrıca Toppik’i, transplantlardan sonra alıcı bolge iyileşir iyileşmez kullanabilirsiniz. Trans­plantlardan sonra yeni sacınızın cıkmasını bek­lerken ozellikle faydalıdır.
Toppik gunluk kullanımda, hatta ruzgar ve yağmurda bile, kolay kolay cıkmamakla birlikte, yıkamayla kolayca cıkar ve sacınıza ya da kafa derinize zarar vermez. Fırcayla dokulmeyeceği icin sacınızı tarayabilir hatta parmaklarınızı saclarınızın arasından gecirebilirsiniz. Toppik suda cıktığı icin, başınız suyun icinde yuzerseniz cıkar.
Toppik leke ya da boya bırakmaz, bu yuzden birkac lif giysinize duşerse endişelenmenize gerek yoktur. Hemen silkelemeniz yeterli.
Toppik, siyah, koyu kahve, orta kahve, acık kahve, kumral, sarı, beyaz ve gri renklerde satılır.
Couvre
Couvre Maskeleme Losyonu piyasadaki ilk kapatıcı urundu ve abartılı makyaj sanatcıları arsında yay­gın bir kullanıma ulaşmıştır.
Kafa derisini renklendiren bir urun olan Couvre, paketinden cıkan bir sunger ile uygulanır. Sac kaybını kalan az miktardaki sacı kullanarak gizlemekle birlikte, onu ortecek yeterli sac olma­dıkca bu yontem kel bolgelere uygulanamaz. Ne kadar buyuk ya da kucuk olursa olsun incelen bolgeler icin idealdir.
Couvre, kafa deriniz ve sacınız arasındaki kon­trastı yok eden gorsel bir etkiye sahiptir. Ayrıca her bir sac telinin dibini kalınlaştırdığından, sacın daha dolgun gorunmesini sağlar.
Sac cizginizin kenarlarında kullanamamakla birlikte, kafa derinizin diğer butun yerlerinde, hafif incelmiş sacların altında kullanabilir ve doğal bir goruntu elde edebilirsiniz.
Couvre yağmurda cıkmaz; başınız suyun altın­da yuzebilirsiniz; akmaz ve bulaşmaz. Couvre sa­dece şampuanla yıkandığında cıkar.
Couvre’yi kuru ya da nemli sacınıza ve kafa derinize uygulayabilirsiniz. Gozenekleri tıkamaz ve sacınızın uzamasını engellemez. Uygulandıktan yaklaşık bir dakika sonra tam etkisini gosterir.
Couvre’nin ana bileşeni susam yağı olduğundan hafif renkli bir nemlendirici gibidir. Couvre’nin ren­gi, yuz cevresinde kullanılmasına izin verilmiş olan ve doğal yollarla turetilen demir oksitlerden gelir.
Couvre’yi, kafa derinize lokal olarak uygu­ladığınız tıbbi tedavilerle birlikte kullanabilirsiniz.
Sadece uyguladığınız tedavinin tamamen emilme­sini bekledikten sonra Couvre’yi kullanın.
Couvre, siyah, koyu kahve, orta kahve, acık kahve, kumral, sarı, gri ve beyaz/gri renklerde satıl­maktadır.
Fullmore
Fullmore Renkli Sac Dolgunlaştırıcısı, Toppik ve Couvre’nin bileşimi gibi bir etkiye sahip olan yeni bir urundur. Fullmore’un spreyi, ufak renkli keratin liflerini (Toppik’te kullanılanların aynısı) incelen sacınıza ve kafa derinize puskurtur.
Eski nesil spreyli kapatıcı urunlerin aksine, Fullmore etrafa bulaşmaz ve kontrolu cok kolaydır.
Fullmore Toppik ile aynı renklerde satılır: Siyah, koyu kahve, orta kahve, acık kahve, kumral, sarı, beyaz ve gri.
Fullmore’un ozel polimerleri, kel bolgeleri kapatıp ince sacları dolgunlaştıracak şekilde kendi sac folikullerinize yapışır. Onu uyguladıktan sonra, 15-30 saniye bekleyin ve sonra sabitlemek icin her­hangi bir sac spreyi sıkın. Bir kere sabitlendikten
sonra, şampuanla yıkanana kadar pul pul dokul­mez ve cıkmaz.
Bu kapatıcı urunler, surekli sac kaybınızı duşunmenizi onlemeye yardımcı olabilir. Bu urun­leri tek başına, ya da sac kaybı tedavi urunleri ile birlikte kullanabilirsiniz. Kadınlarda da, erkeklerde olduğu gibi iyi sonuc verir.