Oyuncu Berna Lacin'in Elazığ sonrası yaptığı paylaşımlar tepki cekmiş, gelen tepkiler sonrasında ise Lacin hakkında soruşturma acılmıştı. Ahmet Hakan, Elazığ'daki depremin ardından tepki ceken paylaşımı nedeniyle Berna Lacin'e soruşturma acılmasına karşı cıkarak, "Dalga gecilmeyi, kınanmayı, ayıplanmayı, kucumsenmeyi hak ediyor " şeklinde bir yorumda bulundu. Berna Lacin'den Ahmet Hakan'a yanıt gecikmedi. Elazığ’da meydana gelen 6.8 buyukluğundeki depremin hemen ardından oyuncu Berna Lacin’in yaptığı paylaşımlar tepki toplamıştı. Paylaşımların ardından savcılığın Lacin hakkında soruşturma acmasıyla ilgili Hurriyet Genel Yayın Yonetmeni Ahmet Hakan bir yazı kalema aldı. Hakan acıklamasında “Dalga gecilmeyi, kınanmayı, ayıplanmayı, kucumsenmeyi hak ediyor” dedi.
Hakan yazısında şunları soyledi: “Depremin buyukluğu 6.8 olursa… Elazığ ve Malatya'ya vergi muafiyeti getirmek zorunda kalırız. Eyvah eyvah!” demişler. Ve hemen depremin buyukluğunu 6.5'e cekerek Elazığ ve Malatya'ya vergi muafiyeti gelmesini engellemişler. İyi ama bu sacmalık, herhangi bir soruşturmayı moruşturmayı zerre kadar hak etmiyor ki! Bu sacmalık sadece ve sadece… Dalga gecilmeyi, kınanmayı, ayıplanmayı, kucumsenmeyi hak ediyor… Bir adım otesini değil. Acmayın şuna soruşturma moruşturma. Acmayın ki… Soruşturma acmanın da bir ciddiyeti olsun yahu!”
BERNA LACİN’DEN YANIT GELDİ
Ahmet Hakan’ın yazısı ise Berna Lacin’i kızdırdı! Lacin şunları yazdı: “Pes! Boyle bir yalan, boyle bir trolleme, boyle başkalarının lafınla dedikodu uretme cabası! Boyle aslına bakmadan salt camur at yarışı! Boyle bir terbiye yoksunu uslup! N'oldu! Dun Kızılay'a azıcık laf soyleyince azarlayan cok mu oldu!”