TeamViewer, uzaktan erişim, uzaktan yonetim, uzak masaustu paylaşımı ve dosya transferi icin kullanılabilecek basit ve hızlı bir uzak masaustu programı.
TeamViewer ile uzaktan masaustu bağlantısı (remote access) icin firewall ya da modem uzerinde herhangi bir ayar yapmanız gerekmiyor.
Ayrıca kurulum ekranında "Run" (Calıştır) seceneği tercih edilerek TeamViewer'ı kurulum yapmadan da kullanılabiliyorsunuz.
Windows, Mac OS X ve Linux desteği sayesinde tek bir program kullanarak tum bu işletim sistemlerine uzaktan bağlanmak ve uzaktan yonetim işlemlerini yapmak mumkun.

Ayrıca Teamviewer'ın mobil uygulaması sayesinde Android, iPhone, iPad ve Windows Phone tabanlı mobil cihazlardan Windows, Mac OS X ve Linux tabanlı bilgisayarlara bağlanıp kontrol edebiliyorsunuz.
Teamviewer Kullanımı
TeamViewer her calıştırıldığında otomatik olarak sabit bir Kimlik (ID) ve her defasında değişen bir Parola (password) oluşturur. Uzaktan bağlanmak istediğiniz kişiden bu bilgileri isteyip program icerisinde yer alan ID ve Password alanlarına yazdıktan sonra bağlan dediğinizde karşı tarafın ekranını gorebilir ve uzaktan yonetim işlemini yapabilirsiniz.
Tam tersi durumda yani uzaktan yardım almak istediğinizde, bilgisayarınıza bağlanacak olan kişiye Teamviewer icinde gorduğunuz bu ID ve parolayı soylemeniz yeterli olacaktır. Uzaktan yardım işlemleri bittiğinde Teamviewer programını kapatmanız yeterli olacaktır.
Teamviewer'ın bir diğer kullanım şekli ise surekli olarak uzaktan erişime acık olduğu kurulum modelidir. Bu seceneği kullandığınızda Teamviewer'da sabit bir parola belirliyorsunuz ve bu şekilde istediğiniz yerden istediğiniz anda bu bilgisayara uzaktan bağlantı yapabiliyorsunuz.
TeamViewer, bircok kullanıcı tarafından ozellikle uzaktan yardım amaclı kullanılıyor fakat bunun dışında 25 kişiye kadar online sunum yapmak icin de kullanılabiliyor.
VNC ile tam uyumlu olan uzak masaustu programı TeamViewer, yuksek guvenlikli şifreli bir bağlantı sunuyor. TeamViewer ticari olmayan kullanımlar icin tamamen ucretsiz.

Teamviewer 12 surumuyle birlikte Windows, Mac ve Linux bilgisayarlardan iPhone, iPad, Android ya da Windows Phone tabanlı mobil cihazlara bağlanıp uzaktan yonetebiliyorsunuz.
İndir