Yuvarlak hatlara sahip bir yuzunuz var ve yanaklarınız cok dolgunsa bu haber size gore. Yanaklarınızı inceltmek ve daha estetik gorunume kavuşturmanız icin yuzunuzu zayıflatacak 8 hareketi hazırladık. Ustelik oturduğunuz yerden bunları kolayca yapabileceksiniz. İşte yuzu incelten 8 egzersiz hareket...
Ordek dudak hareketi
Bu hareket yanaklarınızdaki ana kasları calıştırır. Dudaklarınızı buzup kapatın ve acın. Bu hareketi yaparken dudaklarınızı ileriye doğru ittiğinizden emin olun ki kaslarınız calışsın. Bunu 15 dakika boyunca tekrarlayın.
Gulumseyin
Ağzınızı gulumseyecekmiş gibi acın fakat ust dudağınızla ust dişlerinizi kapatın. Bunu yaparken de işaret parmaklarınızı elmacık kemiklerinize koyun ve yukarı doğru itin. Bu şekilde 30 saniye boyunca durun.
Dudağınızı sağa sola yamultun
Bir şeyden tiksiniyormuşcasına dudağınızı yamultun. Dudağınızı cenenizin once bir tarafına doğru kaydırın daha sonra da oteki tarafa. Bu aynı zamanda boyun kaslarınızı da calışrtırır. Bunu 15 dakika boyunca tekrarlayın.
Balık dudak hareketi
Bu hareketi cocukluğumuzdan beri biliriz. Yanaklarınızı iceri cekerek dudaklarınızı one cıkartın. Daha sonra kafanızı arkaya eğip cenenizle tavana doğru uzanmaya calışın. 10 saniyelik periyotlarla 15 kez tekrarlayın.
Gozlerinizi sıkıca kapatın
Gozlerinizi sıkıca kapatmanın da yanaklarınızdaki yağları yakmaya yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? 3 saniye boyunca gozlerinizi sıkıca kapayın ve acın. Bunu 15 kez tekrarlayın.
Cenenizi oynatın
Alt cenenizi ust tarafa doğru oynatın. Bunu yapabildiğiniz kadar uste doğru yapmaya cabalayın. Bu hareketi 15 kez tekrar edin.
Opucuk atın
Hayali bir arkadaşınızı yanaklarından opuyormuş gibi bir sağa bir sola opucuk atın. Bunu da 15 kez tekrar edin.
Ağzınızı acıp kapayın
Dilinizi alt dişlerinize dayayıp ağzınızı acabildiğiniz kadar acın. Bunu 15 kez tekrar edin.