Yumuşak eller icin maske tarifleri neler? Soğuyan havalarla birlikte iyiden iyiye elleriniz catlamaya mı başladı. Kuruyup catlayan elleriniz artık canınızı mı sıkıyor. Endişelenmeyin! Evde uygulayacağınız basit maske tarifleri ile elleriniz hem daha canlı bir gorunume kavuşacak hem de yumuşacık olacak. İşte yapmanız gerekenler!
Gliserin ve gul suyu
Malzemeler
1 cay kaşığı limon suyu
1 yemek kaşığı gliserin
4-5 damla gul suyu
Uygulanışı
Limon suyu, gliserin ve gul suyunu bir kap icinde karıştırın. Bu karışımı ellerinizin her noktasına surun ve yıkamadan once 15 dakika bekleyin. İpeksi yumuşaklıkta ellere kavuşuncaya kadar bu maskeyi gunde iki kere uygulayabilirsiniz.
Şeker ve zeytinyağı
Malzemeler:
1 yemek kaşığı zeytin yağı
1 yemek kaşığı şeker
Uygulanışı
Şekeri bir avucunuza alarak diğer elinizle yavaş yavaş zeytin yağını damlatın. Daha sonra diğer elinizle avuc iclerinizi birleştirin ve ovalamaya başlayın. Daha sonra tum elinizi sıvı sabunla el yıkarmış gibi bu scrub ile ovalamaya 1 dakika boyunca devam edin. Oval cizgilerle parmaklarınıza ve ellerinizin ust kısmına masaj yapabilirsiniz. İşlemi bitirdikten sonra ellerinizi serbest bırakın ve 1 dakika bekleyin. Sonra ılık suyla ellerinizi yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın. Elleriniz o kadar yumuşayacak ki dokunmadan duramayacaksınız.