Kadınların guzel olma ve gorunme cabası tum dunyadaki kadınların ortak arzusu olsa da her kulturun ve ulkenin kadınlarının sahip olduğu guzellik sırları farklı. Sizin icin Rusya'dan İspanya'ya, Cin'den Brezilya'ya dunya kadınlarının guzellik sırlarını biraraya getirdik. İşte ulkelere gore kadınların guzellik sırları!
Rusya - yulaf ezmeli yuz maskesi
Dunyaya guzellikleriyle nam salmış Rus kadınlarının sırrı: Sadece iki yemek kaşığı yulaf alın ve yumuşayıncaya kadar ılık suda bekletin. Bu yaklaşık on dakika surecektir. Bu adım tamamlandıktan sonra, bir corba kaşığı zeytinyağı ve bir cay kaşığı limon suyu ekleyin. Karışım macun haline geldikten sonra yuzunuze uygulayın ve 10 dakika boyunca bekletin.
Yunanistan - zeytinyağı
Yunan kadınları mukemmel ciltleri ile nam salmış durumda. Bunun sırrı ise zeytinyağı! Antioksidan ve vitaminler acısından cok zengin olan zeytinyağı, Yunan kadınlarının sadece sofralarında değil makyaj masalarında da yer alıyor.
İspanya - patates dilimleri
Gozlerin etrafındaki koyu halkaları yok etmek icin patates dilimlerini kullanmak İspanyol kadınlardan dunyaya yayılmış bir guzellik sırrı.
Cin - pirinc suyu
Pirinc, Cin'de sadece bir besin maddesi değil, aynı zamanda bir guzellik sırrıdır. Cinli kadınlar, pirinc suyunun mukemmel bir doğal temizleyici olduğuna inanıyor. Pirinc, cildinizi besleyen ve yaşlanmaya yol acan zararlı serbest radikallerle savaşan antioksidanlarla doludur. Bu nedenle pirinc suyu, Cinli kadınların vazgecilmezleri arasındadır.
Brezilya - havuc suyu
Latin kadınlarının dunyanın en guzel kadınları olduğu soylenir. Sırları ise havuc suyu! Taze sıkılmış havuc suyunu sadece icmekle kalmayan Brezilyalı kadınlar, bu suyu ciltlerine de suruyormuş.
Bulgaristan - gul suyu
Bulgaristan'ın dunyaca unlu Gul Vadisi sayesinde Bulgar kadınlar ciltlerinin sağlığını ve guzelliğini arttırmak icin gul suyundan faydalanıyor.
Hindistan - zerdecal
Hindistan'da bir duğunden once gelin 'haldi' torenini gercekleştirir. Bu torende, ciftin aileleri gelin ve damadın cildine su, zerdecal ve ceşitli yağlar iceren bir karışım suruyorlar. Bu karışımın cifti duğun oncesi rahatlattığına inanılıyor. Zerdecalın cilde olan harika etkileri de bonus!
Fransa - buz masajı
Buz ciltle temas haline getirildiğinde kan akışını hızlandırır. Bu nedenle buz ile yapılan masaj kan dolaşımını arttırarak cildin parlak ve kusursuz gorunmesini sağlar. Fransız kadınları da guzelliklerini buna borcluymuş!
Mısır - sut banyosu
Kleopatra'nın, sut banyolarının buyulu etkilerini keşfeden ilk kadın olduğu tahmin ediliyor. Mısırlı kadınlar da eski kralicelerinin bu guzellik rutinini devam ettiriyor.