Diş macunu sivilceye iyi gelir mi sorusunun cevabını arıyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz. Sivilcelere uygulanan herhangi bir doğal yontemden etkili bir sonuc alabilmek icin surekli kullanımı onerilmektedir. Ancak bu doğal yontemleri denerken cilt tipinin temel alınması, cilt sağlığı acısından da oldukca onem arz etmektedir. Sizde sivilcelere diş macununun iyi gelip gelmediğini merak ediyorsanız haberimizin detaylarını okumaya devam edebilirsiniz.
Diş macunu sivilcelere iyi gelir mi?
Diş macunu, hem cilde yardımcı hem de cilde zarar verebilecek kimyasalların bir karışımını icerir. Hidrojen peroksit, kabartma tozu ve alkol gibi kimyasallar cildi sterilize eder ve gozenekleri kapatır. Ama dikkatli olmakta fayda var. Diş macununun icerisinde yer alan bu bileşenler cildinizi ciddi anlamda kurutabilir. Diş macunu, sıklıkla tahrişe ve iltihaplanmaya neden olan bir madde olan metanol icerir ve bu da sivilceyi daha da kotuleştirebilir. Uzun suren sivilce tedavisi icin diş macunu kuru, duzensiz cilt, daha fazla kırılma ve hatta hafif ağartmalara neden olabilir.
Diş macunu ile sivilce kurutma yontemi dışında aşağıdaki tedavi yontemleriyle sivilceyi kısa sure icerisinde gecirebilirsiniz.
Spor yapmak şart
Spor yapmanın sivilce ile herhangi bir bağlantısı olmadığını kesinlikle duşunmeyin. Karaciğerde meydana gelen yağlanmanın en buyuk nedenlerinden birisi de hareketsiz yaşamdır. Karaciğerde meydana gelen yağlanmalar da cildinizde sivilce ve siyah nokta oluşmasına neden olacaktır. Diş macunu ile sivilce kurutma yontemleri gibi cildinizde tahrişe neden olacak yontemler yerine hareketli ve sağlıklı yaşamı tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem sağlıklı bir cilde hem de sağlıklı bir vucuda kavuşmuş olursunuz.
Yastık kılıflarınızı sık sık değiştirin
Yastık kılıflarınızı surekli olarak değiştirmek, cildinizde meydana gelebilecek herhangi bir sivilce probleminin onune gececektir. Yastıkta meydana gelen toz ve kir cildinizde gozeneklerin tıkanmasına neden olabilir.
Guzellik uykusu onemli
Guzellik uykusu dediğimiz şey tam olarak doğru bir isimlendirmedir. Guzellik uykusu gercektir ve doğrudan cilt sağlığına katkıda bulunur. Uyurken, vucudunuz dokuyu tamir etmek ve genel sağlığı iyileştirmek icin buyusunu yapar. En azından, uyku eksikliği cildin matlaşmasına neden olur. Vucudun kendini tamir etmesi gereken zamana sahip olmadığı zaman, kollajen uretimi yavaşlar ve cildin sarkık, lekeli ve yorgun hissetmesini sağlar. 7 ve 8 saat arası uyku akne problemlerinize care olabilir.