Her sabah uyandığımızda belki de ilk aradığımız şeylerden biridir kahve! Oyleki uykulu sabahların vazgecilmezi olmuş durumdadır. Uykumuzu gideren bu vazgecilmez iceceğin sadece uyku icin değil cilde de oldukca faydası bulunuyor. Bir nevi uyuyan cildi de uyandırıyor diyebiliriz. Sizde uyuyan, yorgun cildinizi kahve maskesiyle uyandırmak istemez misiniz? Evde hazırlayacağınız sadece birkac malzemeden oluşan bu maske ile cildinize kaybettiği ışıltıyı geri kazandırabilecek, daha sağlıklı bir gorunum elde etmesine yardımcı olabileceksiniz. Peki kahve maskesi nasıl yapılır? Malzemeleri neler? İşte neredeyse tum cilt tipleri icin ideal olan kave maskesinin hazırlanışı!
Malzemeler:
1 fincan oğutulmuş kahve cekirdeği, ½ fincan şekersiz kakao tozu, 1 bardak şekersiz badem sutu, 1 yemek kaşığı limon suyu (kuru cildiniz varsa, zeytinyağı veya badem yağı ile değiştirin), 1 yemek kaşığı bal (fazladan yağlı veya akne eğilimli ciltler icin, bal yerine ek limon suyu kullanın)
Hazırlanışı:
Kahveyi derin bir kasede kakao tozu ile karıştırın.Sutu ekleyin ve bir macun oluşana kadar karıştırın.Daha kıvamlı koyu bir macun icin daha az sut kullanabilirsiniz.Ardından limon suyu ve balı ekleyin.Karıştırın ve yuzunuze uygulayın. 20 dakika kadar k