Cildinizde kırışıklıklar mı oluşmaya başladı? Hemen endişeye kapılmayın! Evde uygulayacağınız doğal yontemler sayesinde bu kırışıklıkları giderebilecek yni kırışıklık oluimasının onune gecebileceksiniz. Dışarıdaki guzellik merkezlerine tonlarca para harcamanıza gerek yok. İşte kırışıklıkları gideren doğal maske tarifleri!
Yumurta akı
Yumurta akının cilt kırışıklıklarını gideren en etkili doğal yontemlerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Yumurta akı yaşlanma belirtilerini azaltmasından tutun da cildi yumuşatmasına kadar pek cok konuda fayda sağlamaktadır.
Malzemeler
1 yumurta (63 g), 1 corba kaşığı bal (21 g)
Hazırlanışı
Yuzunuzu sabun ve suyla yıkayın ve temizleyin.Yumurta sarısını ayırın ve yumurta akını bal ile bir kasede karıştırın.20 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayıp durulayın. Haftada 2 kere uygulamanız yeterli olacaktır.
Sut ve yulaf maskesi
Cildin nemli, puruzsuz ve parlak gorunmesini sağlamanın harika bir yoludur. Yağlı, kuru ya da karışık, ne tur bir cilde sahip olduğunuz onemli değildir. Bu maske cildinizdek olu derilerin temizlenmesine yardımcı olacak ve cilt hucrelerinizin yenilenmesini sağlaaycaktır.
Malzemeler
2 yemek kaşığı yulaf unu (20 g), 1/2 bardak sut (100 ml)
Hazırlanışı
Sutu kaynayana kadar ısıtın.Kaynadıktan sonra yulaf unu ekleyin.Ateşten alın ve oda sıcaklığına gelene kadar bekletin.Yuzunuzu soğuk suyla yıkayın.Maskeyi boynunuza, cene cizgisine ve yuzunuze uygulayın. 20 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın. Hepsi bu kadar!