Genellikle kilo alıp verme sonrası veya hamilelik doneminden sonra oluşan cilt catlakları tum kadınların kabusu olmuş durumda! Oldukca kotu bir gorunume sebebiyet veren bu durumla karşı karşıyaysanız ve cozum onerisi bulmakta zorlanıyorsanız iceriğimize bir goz atabilirsiniz. Uygulayacağınız bu basit yontemler sayesinde hem catlak oluşumuna engel olabilecek hem de var olan catlaklarınızdan kurtulabileceksiniz. İşte yapmanız gerekenler!
BOL SU İCMEYE OZEN GOSTERİN
Su icmenin sağlık acısından ne kadar onemli olduğunu bilmeyen yoktur. Sağlık acısından bu denli onemli olan su, cildimiz icinde oldukca onemlidir. Oyle ki kadınların kabusu haline gelmiş olan catlaklardan kurtulmanın yolu bile su icme de saklı! Duzenli su tuketerek cildinizi nemli tutabilir ve catlak sorunundan kurtulabilirsiniz.
BOL BOL C VE D VİTAMİNİ TUKETİN
Cilt catlaklarını onlemenini bi yolu da bol bol C ve D vitamini tuketmekten geciyor. Bu nedenle gun icerisinde bol miktarda C ve D vitamini tuketmeyi ihmal etmeyin.
KİLONUZU KONTROL ALTINDA TUTUN
Catlak oluşumuna neden olan en onemli faktorlerden bir tanesi hic kuşkusuz kilo alıp verme durumudur. Bu nedenle kilonuzu kontrol altında tutmaya ozen gosterin. Dengeli beslenin ve egzersizi hayatınızdan cıkarmayın.