Gun gecmiyor ki corona virusun yarattığı panik ve korku ile ilgili yeni bir detay ve yeni bir iddia ortaya atılmasın… Dun Cin Ulusal Sağlık Birimi Bakanı Ma Xiaowei’nin, “Virusun yayılma gucu artıyor” dediği salgın hastalık ile ilgili yeni gelişmeler ortaya cıktı.
Dunya Sağlık Orgutu bugun ozel bir toplantı gecireceklerini acıklarken, olu sayısının 80’e cıktığı salgının neden olduğu iddia edilen bir goruntu sosyal medyada paylaşıldı. Olu sayısının 81’e cıktığı ve 3 binden fazla kişinin de enfeksiyonla penceleştiği salgın hastalığın cıktığı Wuhan’daki bir hastanede cekildiği one surulen goruntulerde bir sedyeye bağlı halde olan bir hastanın gecirdiği kriz nobeti gozler onune seriliyor. Goruntulerde, sedye uzerinde yatan bir kişi istemsizce hareket ediyor ve bir kriz nobeti geciriyor.
Dunya capında binlerce insanın enfekte olduğu salgın hastalık ile ilgili umut verici bir gelişme yaşandı… Reuters haber ajansının son dakika gelişmesi şeklinde servis ettiği haberde, ABD’de geliştirilen bir aşının, salgın hastalıkla mucadelede kullanılabileceği belirtildi. ABD Ulusal Sağlık Enstitusu Direktoru Anthony Fauci, “Bir aşı geliştirildi fakat bunun denenip kullanılması icin 3 aylık bir sureye ihtiyacımız var” dedi. Fauci, 3 aylık surenin ilk denemeler icin gerekli olan en kısa zaman olduğunu dile getirdi.
Reuters haber ajansının servis ettiği bir fotoğraf, salgın hastalığa rağmen genc bir ciftin Şangay’daki Pudong Uluslararası Havalimanı’nda vedalaşırken yaşadığı aşkı gozler onune seriyor.

Ote yandan Cinli yetkililer de korku ve paniğe sebep olan corona virusun genetik dizilimini cozmeye az kaldığını acıkladı. Bilim insanları birkac gun icerisinde araştırma sonucunu kamuya duyuracaklarını duyurdu.

Genetik kodun ortaya cıkmasının ardından aşı yapımının hız kazanabileceği belirtildi. Bilim insanları yeni aşıda kullanılacak teknoloji ile ilgili olarak, “Yeni teknoloji bir gene hayati onem taşıyan proteinleri veriyor ve vucudun algısını değiştirerek sanki karşısında canlı bir virus varmış gibi duşunmesini sağlayarak antikor geliştirmesine sebep oluyor” acıklamasını yaptı.