İnsanlık olmemiş dedirten bir olay Kanada’da yaşandı… Ulkenin batısındaki Alberta eyaletindeki Drayton Vadisi’nde dolaşan Kendall Diwisch isimli bir adam ansızın ağlama ve miyavlama sesi duydu. Bir canlının yardım istediğini duşunen adam sesin kaynağına doğru ilerledi.
Calılıkları gecince adam 3 adet yavru kedi buldu. Kedilerin kuyruklarının buza yapıştığını fark eden adam caresiz kedilere yardım etmek icin kolları sıvadı. Termosuyla yanında taşıdığı kahveyi kedilerin kuyruklarının etrafına doken adam bu sayede kedilerin buzdan kurtulmalarını sağladı. Hareket etmeyi başaran kedileri kucağına alan adam hemen veterinere koştu.
Kendall Diwisch daha sonra kurtarma anının goruntulerini sosyal medyada paylaştı. Facebook uzerinden 200 binin uzerinde izlenen video rekor kırdı. Diwisch, “Onları eve getirdim, besledim, su verdim ve şimdi sağlıklı ve neşeliler” dedi. Bu videonun yayınlanmasından sonra bir aile uc kedi yavrusunu almayı kabul etti. Diwisch bu konu ile ilgili olarak, “Bu minik kedilerin yeni evleri aynı. İyi kalpli biri onları ayırmak yerine hep beraber sahiplendi” dedi.