Alman Focus dergisinin Kanadalı uzmanların ‘İnsanlar ve Mikrobiyom' adlı araştırma calışmasına dayandırdığı haberde, onkolojik hastalıkların insandan insana bulaşabilme olasılığına dikkat cekildi.
Makaleye gore mikrobiyom, ciltte veya organlarda bulunan cok sayıda kucuk bakterilerin oluşturduğu topluluklar olarak biliniyor.
Sputnik’te yer alan habere gore, onkolojik hastalıkların insandan insana bulaşabileceğini savunan uzmanlar, vucudun mikroorganizmalar tarafından bu şekilde kolonileştirilmesinin obezite, kalp-damar hastalıkları, diyabet ve kanser gibi hastalıkların bulaşmasında rol oynayabileceğini duşunuyor.
Dunya Sağlık Orgutu (WHO) ise soz konusu hastalıkların cevre etkenlerinden dolayı genetik olarak da insandan insana gecebileceğini duşunuyor. Orgut uzmanları, kanserin bulaşıcı olabilme ihtimali ile ilgili savları ise reddediyor.
İLGİLİ HABERCorona virusunden son haber! Belirti gostermeden bulaşıyor İLGİLİ HABERDunya alarmda! Cin'den korkutan acıklama! Corona virusu nedir? Corona virusunun belirtileri nelerdir? İLGİLİ HABER'Corona ve benzeri viruslerden korunmak icin bu onlemleri alın'