Her burcta ortalama 33 senede bir gercekleşirken, daha once Oğlak burcunda kavuşum 500 sene evvel gercekleşti. Sıradan bir gokyuzu olayından ote bu kavuşum, yıllardır biriken enerjinin bir anda ortaya cıkmasına yol acabilir.

İki melafik (kotucul) gezegenin birleşimi

Nisan 2019'da etkilerini gormeye başladığımız Saturn Pluton kavuşumu engel olunamayacak bir yıkımın, bir otoritenin, bir sistemin cokuşu ve başka bir sistemin yeniden doğuşudur. 12 Ocak 2020'de tam kavuşum gercekleşeceğini duşunursek, zorlu bir yıl bizi bekliyor gibi duruyor.
Yakın gecmişte de bu kavuşumun denk geldiği tarihlere bakarsak, bircok kotu başlangıca şahitlik edebiliriz. 2. Dunya Savaşı, İkiz kulelere yapılan saldırılar, Papa'nın kendini aforoz etmesi, bircok siyasi veya kulturel sembole yapılan suikastlar… Bunların dışında doğal yıkımların gercekleştiği bu kavuşumda, yeryuzunde ciddi değişimler meydana gelmiştir.
12 Ocak'ta beklenen kavuşumun etkisi ise şimdiden gorulmeye başlandı. Avusturalya'da aylarca devam eden yangın felaketi ve ağır bilancosu butun gercekliği gozler onune seriyor. Kuresel anlaşmazlıklar ve savaşların ise ciddi yıkımlarla sonuclanabileceği bu donemde, sınırlar yeniden cizilebilir ve ulkeler ağır faturalar odeyebilir.

Bizi neler bekliyor

- Doğal afetleri başı cekeceği duşunulen bu kavuşumda, en buyuk oğretici gezegen olan Saturn, yeryuzune verilen zararın bedelini fazlasıyla odeteceğe benziyor.
- Doğal afetler sonucu ya da devletlerin cıkarları uğruna yaşanacak savaşlar ise kuresel boyutta olacak. Jupiter'in en sevdiği yıkım olaylarını maalesef savaşlarla deneyimleyeceğiz. Ekonomik ve politik cokuşlerin yaşanacağı bu kavuşumda yeni başlangıcları da ongormemizi sağlayacak.
- Salgın hastalıklar bu kavuşumların sevdiği yıkımlardan bir tanesi. Yeryuzunun adeta insanlıktan kendisini temizleme yontemi. Ne de olsa kendisine en cok zarar veren canlı. Tabi salgınları da ortaya cıkaran insan değilse!
- Herhangi bir sistemin, bu yonetimsel veya dini olabilir, vaadi artık gecmiş, antika niteliğine gelmiş yıkılması da kesindir.
- Pluton'un geleneksel bircok yontemi sıfırlayıp cokerteceğini duşunursek, teknolojinin yaygınlaşması sonucu da kacınılmaz olabilir.
- Saturn- Pluton kavuşumunda, dunya dışı varlıklarla bile iletişime gecilebileceği duşunuluyor. Gectiğimiz yıllarda sinyallerini almaya başladığımız, bilgiyi elinde tutan devletler ve bazı gruplar tarafınca, kaotik bir ortam yaratmak icin bicilmiş kaftan olsa gerek.
- Gizli orgutler Pluto'nun işidir. Ortaya cıkabilir, oluşabilir veya cokebilirler.
- Surreal konular ile toplu intiharlara sebep olunabilir. Orneğin, aplikasyonlar, oyunlar, internet siteleri ile bir başkaldırı soz konusu olabilir.
- Butun yaşanabilecek bir yıkımın ardından yeni başlangıclarla daha iyi bir dunya icin olabildiğinde caba sarf edeceğimiz doneme girizgah yapacağımız ise kesin.
Gizem Bozdağ
[email protected]
ozel iceriğidir.